Szilasi Nicolette
Lovas Dávid, Nova Services
Persze, hiszen ha nem társz fel minden információt, az plusz időbe és pénzbe kerül, amiért Te állsz a szőnyeg szélén.
Sajnos gyakran nem tisztázzák, hogy ki mit csinál, ami egymás tyúkszemére lépkedve felesleges konfliktust generál.
Szívszorító lehet századjára is elmagyarázni, hogy miért fontos a megoldás helyett az üzleti célról beszélni.
KÁR, HOGY A “LENNI, VAGY NEM LENNI?” HELYETT A KÉRDÉS, HOGY
A szorongató határidők és a vezetők nyomása minden projektre rányomja a bélyegét: lehet, hogy kihagynak egy stakeholdert, konfliktus pattan ki két fél között, vagy ami talán a legrosszabb, hogy nem egyértelmű a projekt üzleti értéke és senkinek sincs fogalma, hogy merre haladunk.
Mark Twain ilyenkor ott lebeg a fejünk felett: „Nincs annál haszontalanabb dolog, mint hatékonyan csinálni azt, amire tulajdonképpen nincs is szükség.”
Ezért vagy te fontos a projektekben: kíváncsi vagy a miértekre és a hogyanokra. Fel akarsz tárni minden infót, de félsz, hogy kihagysz valamit vagy valakit. A józan paraszti ész szerint a leglogikusabb javaslataid vannak, de nem kapsz visszajelzést, hogy szakmailag tényleg ez a jó.
Ha a szervezetben mindenki tisztában lenne a te hozzáadott értékeddel és tudásoddal, akkor már nem lenne kérdés, hogy egy projektnél ott legyél-e vagy sem.
Egy projektmegbeszélésen kevés rosszabb dolog történhet annál, ha a résztvevők nem értik egymást és nem értenek téged.
Bábel az emberrengetegben.
Ilyenkor állsz fel te (akár virtuálisan) és veszed kezedbe az irányítást:
Business Analystként visszamész a kályhához, és az üzleti céltól indulva felfejted, hogy kitől mire van szükség ahhoz, hogy a projekt őrjöngő sikert hozzon.
Ehhez pedig a kétnapos Business Analyst MINDSET tréningen megkapsz minden eszközt, hogy flottul menjen, bármikor.
Eddig talán úgy érezted, hogy a tapasztalataid töredezettek, ösztönből csináltad. Ennek adunk egy keretet, ami rá fog döbbenteni, hogy mennyire jól dolgoztál és
könnyebb lesz másoknak megmutatni, hogy mit miért csinálsz úgy, ahogy.
2 napos: nem fogod a végtelenségig halogatni, mint egy e-learning kurzus befejezését (mind ismerjük a “saját tempód” hazugságot)
interaktív: a tréning végére nem csak passzívan a papírodon, de a kisujjadban lesz az üzleti elemzés stratégiája
soft skilleket is érint: könnyebben fogsz kapcsolatot teremteni és ápolni a stakeholderekkel, ami kevesebb feszültséget és félreértést szül
Egy BA abból főz, amije van: ha több technikát és módszert ismer, akkor hatékonyabb lesz a munkája, vagyis a rántottáról felugrik a Michelin-csillag mellé.
Ráadásul a legősibb memóriafogasok, a rajzok segítenek rögzíteni a tudást, így nem kell magolnod vagy betanulnod semmit (egy rajzot 300ms alatt megértünk, gyorsabban, mint a szöveget).
BUSINESS ANALYSTOKNAK
legyen junior vagy sokat tapasztalt kolléga, hiszen a módszertani rendszerezés mindenkit a következő pályára állít
RENDSZERSZERVEZŐKNEK
akik részben, vagy egészben üzleti elemzés tevékenységeket végeznek és ez segít megtalálni a saját kettős szerepüket a projektfolyamatban
PROJEKTVEZETŐKNEK
akik a magas szintű tervezés során üzleti elemzés feladatokat is végeznek és ehhez, illetve a projektszereplőkkel való hatékonyabb együttműködéshez kapnak muníciót
A munkám tulajdonképpen olyan, mint egy hangmérnöké.
Segítek beállítani az üzleti elemzők működésének potmétereit.
Közel 20 év üzleti elemzés tapasztalattal a hátam mögött szívügyem és az elsődleges tevékenységem a business analystek fejlesztése, mentorálása.
A tréningjeim során olyan praktikákat adok, amelyet a saját üzleti elemzés működésemből merítek és akár már holnap tudnak a résztvevők használni, ezáltal a projekthelyzetekben sikeresen létre tudják hozni az összhangot.
Mára már ötszázhoz közelít azon üzleti elemzők száma, akiket tréningek során fejlesztettem. Olyan business analysteket támogatok, akiknek célja és belső motivációja, hogy a munkahelyi projektjeiket minél nagyobb sikerrel és minél kevesebb konfliktussal kivitelezzék, ezáltal a szervezet számára értéket hozzanak létre.
…én már nem vagyok kezdő, miért módszertani tréningre menjek?
Mivel a tréning mindenkinek a saját tapasztalatát rendszerezi, ezért a sok éve üzleti elemzésben dolgozók számára is új módszertani keretet, megerősítést biztosít. Mindezt kiegészíti a tréning az egyéni kérdések megválaszolásával, a nehéz helyzetek kezelésének legjobb megoldásaival. Ezáltal nem alaptréning, hanem ez lesz az első business analyst tréninged.
…szeretnék előre lépni, de vajon ez a nekem való tréning?
A tréningre való jelentkezés még nem von maga után fizetési kötelezettséget. A jelentkezés után beszélgetünk egyet telefonon, amely során üzleti elemzőhöz méltőan a felmerülő problémádról és célodról fogunk beszélgetni. Ezen beszélgetés során azonosítjuk, hogy melyik tréning illeszkedik legjobban a céljaidhoz.
…pont akkor nem érek rá
Ne aggódj, jelentkezéskor megtaláljuk a naptárunkban azt az időpontot, amikor fejlődni tudsz.
…ez túl drágának tűnik
A tréning relatív ára annál olcsóbb, minél többet veszel ki belőle. Hogy hogyan tudod ezt megtenni? Interaktívan részt veszel a tréningen. Jegyzetelsz a kapott workbook-ba. Felteszel minden kérdést, amely felmerül benned. Beépíted a hétköznapjaidba, amely biztosan növeli az üzleti elemzői értékedet. Ezt a tudást viszont senki nem veheti el tőled!
A 12 fős létszám tökéletes arra, hogy senki se legyen néma, profilképtelen webinar-résztvevő, hanem aktív részese a teljes tréningnek.
Ráadásul a kiscsoportos és az egyéni feladatok segítenek azonnal beépíteni a hallott részleteket a meglévő eszköztáradba és segítenek jobban megérteni a korábbi szituációkat.
Az pedig már csak hab a tortán, hogy a “hangos pirosak” nem fogják ledominálni a tréninget, így pedig a tréning kollektív bölcsességét te is építed, nem csak élvezed.
1) Regisztrálod magad tréning résztvevőként,
amely még nem jár fizetési kötelezettséggel
2) Megkereslek írásban vagy telefonon és beszélgetünk a
célodról, igényeidről (kb. 15 perc)
3) A beszélgetést követően véglegesíted a megrendelésed
4) Kifizeted a számlát
5) Részt veszel a tréningen
6) Sikeresen beépíted az elhangzottakat 🙂
Tanuld meg két nap alatt az üzleti elemzés gondolkodásmódot és annak nemzetközi módszertanát!
Csatlakozz 2023. március 27-28-án a Business Analyst MINDSET tréninghez!